Menu
Išmanioji šėrimo technologija Siloking SelfLine 4.0 savaeigiams pašarų maišytuvams

Technikos naujienos 16.01.2023   

image for article


Vokietijos kompanija Siloking ir toliau tobulina gyvulių šėrimo mašinas, diegdama skaitmenines, išmaniąsias technologijas. Siloking SelfLine 4.0 modeliai nuo šiol gaminami su naujomis skaitmeninėmis šėrimo ir kitomis pagalbinėmis sistemomis, pavyzdžiui, iškrovimo režimu maišymo sraigtai automatiškai išsijungia, kai pasiekiamas numatytas svoris.

Išmaniosios šėrimo technologijos jau seniai yra gamintojo prioritetas. Naujos Siloking pagalbinės sistemos palaiko kasdieninį pašarų maišytuvų darbą – nuo pakrovimo iki maišymo ir pašarų mišinio iškrovimo.

Savaeigis pašarų maišytuvas gali automatiškai sumaišyti pašarų racioną po pakrovimo net ir be operatoriaus įsikišimo. Net jam nesant kabinoje, maišymo sraigtai toliau veikia iki nustatyto maišymo laiko pabaigos ir po sumaišymo automatiškai išsijungia. Tuo tarpu variklio sūkių skaičius sumažinamas iki tuščiosios eigos greičio – taip gaunamas optimalios struktūros pašarų mišinys su mažesnėmis degalų sąnaudomis.

Vėliau pašarus dalijant tvarte, kiekviena gyvūnų grupė gauna tiksliai reikiamą pašarų kiekį, nes maišymo sraigtas automatiškai išsijungia, kai pasiekiamas nustatytas sumaišytų pašarų iškrovimo svoris, atsižvelgiant į užprogramuotą pašarų racioną.

Naudojant SelfLine 4.0 apskaičiuotą racioną galima labai tiksliai sumaišyti, o nuokrypius nuo normos gerokai sumažinti.

Kita technologijos dalis, palaikanti išmanųjį šėrimą, yra Siloking Feeding Management, sąveikaujanti su programuojama svėrimo sistema Siloking Data.

Siloking Feeding Managemet sistema gali sudaryti pašarų racionus, tvarkyti pašarų apskaitą, apskaičiuoti raciono kainą. Taigi, racionai galvijams gali būti efektyviai valdomi ir koreguojami pagal poreikį. Duomenys gali būti perduodami vietiniu ryšiu ar internetu. Taip veikianti tiekimo valdymo sistema automatiškai sinchronizuojama su Siloking maišytuvo svėrimo sistema.

Naujai apskaičiuotus pašarų racionus „perima“ pašarų maišytuvas ir pašarai tiksliai pagal numatytą eiliškumą ir svorį pakraunami į maišytuvą, sumaišomi ir išdalijami. Suprantama, svarbus momentas yra atskirų raciono komponentų tikslių kiekių pakrovimas bei fizinė-mechaninė pašarų mišinio struktūra. Skaitmeninėmis technologijomis paremtas šėrimas sumažina pašarų sąnaudas ir užtikrina maksimalų efektyvumą.

 Jums turėtų būti įdomu


Technikos naujienos

Saulės energija maitinamas Krone telemetrinis prietaisas

Krone SmartConnect telemetrijos įrenginys gali būti eksploat...

Technikos naujienos

Specialios padangos elektrinėms transporto priemonėms

Specialias BKT padangas, tinkamas naudoti elektrinėms transp...

Technikos naujienos

Michelin atnaujino EvoBib padangas

Naujausia Michelin padangų EvoBib versija yra specialiai suk...