Menu
Amazone tobulina tiksliųjų sėjamųjų konstrukciją ir didina jų gamą

Technikos naujienos 03.02.2021   

image for article


Vokietijos kompanija Amazone klasikines, tiksliąsias sėjamąsias ED palaipsniui keičia naujomis Amazone Precea, turinčiomis dar daugiau privalumų ir geriau įterpiančiomis sėklas į nustatytą sėjos gylį. 3,0 m (4 eilučių) ir 4,5 m (6 eilučių) darbinio pločio modelių gamą, pristatytą 2019-ųjų parodoje Agritechnica, papildė 6,0 m darbinio pločio sėjos mašina.

Precea sėjamosios taip pat tiksliai išlaiko nustatytus tarpus tarp sėklų eilutėje, sėjant net iki 15 km/val. greičiu. Su šia sėjamąją galima sėti tiesiai į suartą dirvą, į minimaliai arba visai nedirbta žemę. Precea tinkama kukurūzams, rapsams, cukriniams runkeliams, sojos pupelėms, saulėgrąžų ir sorgų sėkloms sėti. 

Vienas iš techninių šios unikalios sėjamosios privalumų yra sėjimo aparato pleištinės formos noragas, kuris galutinai paruošia guoliavėtę sėklai, išvalydamas likusius grumstus iš eilutės ir ją sutankindamas. Šis techninis sprendimas leidžia sudaryti itin tinkamas sąlygas sėklos sudygimui. Pleištinės formos noragas sutankindamas sėklos guoliavėtę dirvoje sudaro kapiliarus, kuriais drėgmė pakyla iki sėklos, o sėklų prispaudimo ratukas sugauna atskriejusią sėklą iš sėklavamzdžio ir ją sugaudamas įspaudžia į guoliavietę. 

Tokiu būdu įterpta sėkla gauna jai optimalų drėgmės bei deguonies santykį, dėl kurio sėklai yra itin palankios sąlygos greitesniam dygimo procesui. Precea sėjamosios gali būti komplektuojamos su trąšų bei mikrogranulių įterpimo sistemomis. Pasak kompanija Amazone Lietuvoje atstovaujančios bendrovės SV Technika produktų grupės vadybininko Sigito Kliaugos, šiais metais ir Lietuvoje jau dirbs pirmoji naujosios kartos tikslaus sėjimo sėjamoji. 

 gallery image

Jums turėtų būti įdomu


Technikos naujienos

Vienuolikos tonų pievų atnaujinimo volas

Teigiama, kad Golem 540, kurį gamina čekų gamintojas SMS, yr...

Technikos naujienos

Didesnis našumas su Kverneland f-drill

Kompanija Kverneland siūlo padidinti darbo našumą su traktor...

Technikos naujienos

Prikabinami Amazone Precea sėjamųjų modeliai

Amazone tikslios sėjos mašinų asortimentą papildė prikabinam...