Menu
Amazone tobulina tiksliųjų sėjamųjų konstrukciją ir didina jų gamą

Technikos naujienos 03.02.2021   

image for article

Reklama

Profi banner

Profi bannerVokietijos kompanija Amazone klasikines, tiksliąsias sėjamąsias ED palaipsniui keičia naujomis Amazone Precea, turinčiomis dar daugiau privalumų ir geriau įterpiančiomis sėklas į nustatytą sėjos gylį. 3,0 m (4 eilučių) ir 4,5 m (6 eilučių) darbinio pločio modelių gamą, pristatytą 2019-ųjų parodoje Agritechnica, papildė 6,0 m darbinio pločio sėjos mašina.

Precea sėjamosios taip pat tiksliai išlaiko nustatytus tarpus tarp sėklų eilutėje, sėjant net iki 15 km/val. greičiu. Su šia sėjamąją galima sėti tiesiai į suartą dirvą, į minimaliai arba visai nedirbta žemę. Precea tinkama kukurūzams, rapsams, cukriniams runkeliams, sojos pupelėms, saulėgrąžų ir sorgų sėkloms sėti. 

Vienas iš techninių šios unikalios sėjamosios privalumų yra sėjimo aparato pleištinės formos noragas, kuris galutinai paruošia guoliavėtę sėklai, išvalydamas likusius grumstus iš eilutės ir ją sutankindamas. Šis techninis sprendimas leidžia sudaryti itin tinkamas sąlygas sėklos sudygimui. Pleištinės formos noragas sutankindamas sėklos guoliavėtę dirvoje sudaro kapiliarus, kuriais drėgmė pakyla iki sėklos, o sėklų prispaudimo ratukas sugauna atskriejusią sėklą iš sėklavamzdžio ir ją sugaudamas įspaudžia į guoliavietę. 

Tokiu būdu įterpta sėkla gauna jai optimalų drėgmės bei deguonies santykį, dėl kurio sėklai yra itin palankios sąlygos greitesniam dygimo procesui. Precea sėjamosios gali būti komplektuojamos su trąšų bei mikrogranulių įterpimo sistemomis. Pasak kompanija Amazone Lietuvoje atstovaujančios bendrovės SV Technika produktų grupės vadybininko Sigito Kliaugos, šiais metais ir Lietuvoje jau dirbs pirmoji naujosios kartos tikslaus sėjimo sėjamoji. 

 

gallery image

Jums turėtų būti įdomu


Technikos naujienos

Atnaujinti John Deere 9R serijos traktoriai – dar galingesni ir išmanesni

John Deere pristato atnaujintą 9R seriją, kurios viršūnėje 6...

Technikos naujienos

Nuo šiol sėklas skaičiuos dar daugiau Väderstad sėjamųjų modelių

Švedijos kompanija Väderstad išplėtė inovatyvios tikslaus sk...

Technikos naujienos

Novatoriškas mechaninis piktžolių naikinimo būdas

Danijos gamintojas Frejma sukūrė mechaninio piktžolių naikin...