Šią savaitę Labūnavos laukuose, Kėdainių rajone, įvyko išskirtinis žemės ūkio technikos renginys – naujosios Case IH AF10 kombaino serijos demonstracija. Tai ne tik technikos pristatymas – tai naujos eros pradžia Europos žemės ūkyje, kur galia, automatika ir skaitmenizacija susijungia į vieną pažangiausią javų dorojimo sprendimą.
Šią savaitę Lietuvoje ir Baltijos šalyse pirmą kartą pristatyta visiškai atnaujinto AF kombainų serijos, kurią sudaro trys modeliai – AF9, AF10 ir AF11, javų kombainas Case IH AF10. Kompanija Case IH šią kombainų seriją projektavo apie penkerius metus, o pristatė pernai. Naujos kartos kombainuose įdiegta nauja AFXL rotorių karta, visiškai automatizuotas kūlimo valdymas, skaitmeninės duomenų analizės sprendimai bei patobulintas operatoriaus darbo komfortas.
Kėdainių rajono Labūnavos žemės ūkio bendrovės Case IH kombainas AF10, galingiausias kada nors pristatytas Europos rinkai kombainas, pirmą kartą buvo demonstruojamas klientams Lietuvoje. Derlingame Vidurio Lietuvos ūkio miežių lauke buvo galima stebėti, kaip be sustojimų dirba 775 AG galingumo šio modelio kombainas, turintis FPT Cursor 16 variklį, 13,7 metrų darbinio pločio MacDon pjaunamąją FD245 ir 20 000 litrų grūdų bunkerį. Tokio dydžio grūdų bunkeris suteikia galimybę ilgai dirbti be sustojimų itin dideliuose laukų masyvuose.
Demonstravimo metu buvo galima įsitikinti, kad galingumas ir našumas yra pagrindiniai šio modelio javų kombaino išskirtinumai. Gamintojo atstovai bendrovė Dotnuva Baltic dar kartą pabrėžė, kad Europoje pristatomi tik AF9 ir AF10 modeliai su vienu AFXL ašiniu kūlimo-separavimo būgnu, o Amerikos rinkoje – AF11. AF10 ir AF11 modeliai turi tą patį 16 l darbinio tūrio FPT Cursor 16 variklį, išvystantį 775 AG galią, ir priskiriami 10+ laidumo kombainų klasei, tačiau skirtumas tarp jų – rotorių konfigūracijoje.
Vieno rotoriaus AFXL technologija – tai Case IH vizitinė kortelė. Naujos kartos rotorius, palyginti su ankstesne karta, yra 40 % ilgesnis ir siekia 3,67 m, o skersmuo – 762 mm. Padidėja kūlimo paviršiaus plotas, užtikrinamas švelnesnis javų apdorojimas, sumažėja grūdų nuostoliai ir išlaikoma aukšta kokybė net dirbant intensyviai. Tai sprendimas, kuris ne tik taupo laiką, bet ir didina pelningumą. Šie kombainai leidžia efektyviau apdoroti didelius derliaus kiekius, dirbti greičiau ir mažiau apkrauti sistemą.
Labūnavoje demonstravimo metu buvo parodyta, kaip čia ir dabar veikia šiame kombaino modelyje įdiegta Harvest Command™ sistema – viena iš pažangiausių automatinių sistemų rinkoje, valdančią kūlimo parametrus pagal realiuoju laiku gaunamus jutiklių duomenis, stebint grūdų kokybę, rotoriaus apkrovą, valymo sistemos nuostolius ir grūdų bunkerio užpildymą. Naudojantis internetine platforma ir demonstruojant kombainą AF10 lauke realiuoju laiku, ūkininkai galėjo matyti derliaus duomenis – kombaino efektyvumo ir techninius darbo parametrus.
FieldOps™ platforma suteikia galimybę stebėti kombaino darbą nuotoliniu būdu, analizuoti derliaus duomenis ir optimizuoti procesus, o operatoriui – rinktis iš keturių darbo režimų: maksimalaus našumo, minimalių nuostolių, maksimalios kokybės ar subalansuoto darbo.
Naujasis javų kombainas Case IH AF10 užtikrina tolygų grūdų paskirstymą net nelygiame reljefe. Papildomas turbinos ventiliatorius prisitaiko prie drėgmės ir augalų savybių, užtikrindamas maksimalų efektyvumą bet kokiomis sąlygomis. Valytuvui skirta 8,76 m² paviršiaus ploto. Cross-Flow Plus sistema turi dinaminę sieto automatiką, kuri automatiškai koreguoja sietų padėtį šlaituose (nuolydis iki 28 %) ir užtikrina grūdų paskirstymo tolygumą bei sumažina nuostolius nelygiame reljefe. Papildomas turbinos ventiliatorius su automatine apsukų reguliavimo sistema palaiko stabilų oro srautą ir prisitaiko prie skirtingų drėgmės sąlygų bei kuliamų augalų savybių.
Pasak Dotnuva Baltic vykdančiojo direktoriaus Dangio Valaičio, AF10 modelis sulaukė didžiulio susidomėjimo: „Modernūs ūkininkai susiduria su iššūkiais – trumpi derliaus nuėmimo laikotarpiai, augantys produktyvumo reikalavimai. Naujasis Case IH AF10 padeda efektyviai išnaudoti laiką, mažina darbo sąnaudas ir užtikrina aukštą derliaus kokybę, o įdiegti automatizuoti skaitmeniniai sprendimai leidžia valdyti informaciją ir optimizuoti javų kombaino darbą ir priimt sprendimus darbo metu.“
Nepaisant to, kad kombainų rinka pastaraisiais metais sumažėjo, rotorinių-hibridinių kombainų segmentas sparčiai auga, o Case IH rotorinių kombainų technologija, turinti beveik 50 metų patirtį, tampa vis labiau vertinama.
„Case IH derliaus nuėmimo mašinų evoliucija ne vieną dešimtmetį su aistra padėjo nudirbti svarbiausią darbą ūkyje – nuimti sunkiai užaugintą metų derlių. Didžiuojamės, kad būtent Lietuvoje pristatoma ir naujoji rotorinių kombainų karta – galingiausias inovatyvų derliaus nuėmimo kombainas Case IH AF10,“ - šia proga susirinkusius klientus ir Dotnuva Baltic darbuotojus pasveikino Šiaurės Europos ir Baltijos šalių regiono direktorius Andrea Ferri.