Menu
Dotnuva Baltic saulės elektrinių slėnis – dar vienas žingsnis tvarumo link

Naujienos 15.04.2024   

Dotnuva Baltic saulės elektrinių slėnis – dar vienas žingsnis tvarumo link


AB Akola Group priklausanti bendrovei Dotnuva Baltic praėjusių metų rudenį pagrindinėje savo būstinėje Dotnuvoje 5 tūkst. kv. m žemės sklype įrengė dvi nuosavas saulės elektrines, kurių bendras galingumas siekia 200 kW. Dotnuva Baltic kartu su kitomis grupės įmonėmis siekia tapti maksimaliai neutralia klimatui ir diegia nepriklausomos energijos gamybos sprendimus, mažinančius aplinkos taršą ir CO2 pėdsaką. 

Šiandien pilnai veikiančios saulės elektrinės saulėtą dieną generuoja elektros energiją, kuri vienodai paskirstoma dviem šalia įsikūrusioms įmonėms. 100kW galios elektrinė padengs apie 45% visų Dotnuva Baltic Lietuvoje suvartojamos elektros energijos poreikio, kiti 100kW - apie 15% visų Dotnuva Seeds sėklų ruošimo fabriko reikmių Lietuvoje.

Į saulės elektrinių įrengimą įmonė investuota daugiau nei 250 000 eurų, sutartis buvo pasirašyta su UAB Smartecon LT, darbus atliko subrangovas UAB Multicona. Projekto įgyvendinimas nuo sutarties pasirašymo užtruko 11 mėn., ir pirmoji saulės energija pradėta kaupti 2023 m. rugsėjo pabaigoje. Iš viso prireikė 306 modulių, kurie užima apie 5 tūkst. kv. m žemės plotą. 

Dotnuva Baltic Eksploatacijos ir ūkio priežiūros vadovas Rimas Menšikovas džiaugiasi, kad įmonė žengė stiprų žingsnį energetinės nepriklausomybės link ir gali pasigaminti reikalingos elektros energijos, taip mažindama CO2 pėdsaką ir gamtos taršą. Iki šiol įmonė naudojo 100 proc. nepriklausomo tiekėjo tiekiamą žaliąją elektros energiją ir diegė įvairias energijos taupymo priemones. 

„Pastaraisiais metais aktualus energijos tausojimas svarbus ne tik dėl sąnaudų taupymo, bet ir dėl siekio sumažinti poveikį aplinkai. Jau po keleto saulės elektrinių veikimo mėnesių galime matyti konkrečius rezultatus: 2023 m. pagaminta 19 000 kWh elektros energijos, 2024 m. - jau 32 000 kWh. Iš viso per 2024 metus planuojama pagaminti  214 000 kWh“, - sako R. Menšikovas. 

Įrengus saulės elektrines Dotnuvoje trys iš keturių traktorių servise suremontuojama ir kas šešta tona Dotnuva Seeds sėklų paruošiama naudojant saulės elektrinių generuojamą elektros energiją. 

Saulės elektrinių slėnis – ne pirmas Dotnuva Baltic žingsnis tvarumo link. Praeitų metų spalio mėnesį atidarytas modernus technikos ir prekybos centras Šiauliuose, kuris yra visiškai energetiškai nepriklausomas. Šiauliuose įdiegta geoterminio šildymo sistema, administracinėse patalpose įrengta kapiliarinė vėsinimo sistema, o serviso dirbtuvės vėsinamos atvėsintu vandeniu per kaloriferius. Ant pastato stogo sumontuota 60 kW saulės elektrinė, kurios pagaminama energija patenkina visus Šiaulių centro poreikius ištisus metus. Šalia pastato įrengtos dvi elektromobilių įkrovimo stotelės.

„Saulės elektrinių Dotnuvoje ir Šiauliuose dėka tikimės CO2 ir iškastinio kuro emisijas sumažinti apie 150 tonų per metus, tai atitinka 180 vnt. pasodintų medžių kasmet. Saulės elektrinių planuojamas naudingas gyvavimo laikotarpis apie 25 metai. Ateityje žalios elektros energijos gamybos pajėgumus planuojame plėsti ir taip siekti dar didesnių tvarumo rezultatų“, – teigia R. Menšikovas.

 Jums turėtų būti įdomu


Naujienos

Naujo Profi Lietuva numerio dėmesio centre - padangos

Naujo Profi Lietuva numerio dėmesio centre - padangos

Jau išleistas pavasarinis Profi Lietuva numeris, kuriame dau...

Naujienos

Kairaičių ūkyje – nematyta Lietuvoje savaeigė srutų įterpimo mašina

Kairaičių ūkyje – nematyta Lietuvoje savaeigė srutų įterpimo mašina

Kazlų Rūdos savivaldybėje ūkininkaujantys Dalia ir Aidas Kai...

Naujienos

Universali savivartė puspriekabė Fliegl ZHKA 350

Universali savivartė puspriekabė Fliegl ZHKA 350

Sunkvežimių naudojimas žemės ūkyje yra svarbus norint greita...