Menu
Claas džiaugiasi dar vienais rekordiniais metais

Rinka 02.01.2023   

image for article


Claas pardavimai pernai išaugo 2,7 % ir pasiekė naują rekordinį lygį – 4,9 mlrd. eurų (2021 m. – 4,8 mlrd. eurų). Pelnas iki mokesčių sumažėjo iki 166,3 mln. eurų (2021 m. - 357,1 mln. eurų), daugiausia dėl geopolitinių pokyčių ir didžiulių tiekimo grandinės sutrikimų Rytų Europoje.

Rekordinius praėjusių metų pardavimus lėmė geri derliaus metai ir palankios finansavimo sąlygos per pirmuosius šešis mėnesius. Kompanija turėjo didelę produktų paklausą Šiaurės Amerikoje. Europos rinkos šiek tiek sumažėjo, tačiau išliko gana stiprios.

2022 finansiniais metais buvo toliau investuojama į naujus produktus (moksliniams tyrimams ir plėtrai išlaidos padidėjo 6,4 % iki rekordinių 279 mln. eurų) ir pasaulinį pardavimų bei gamybos tinklą (dar 130 mln. EUR). Pernai baigtas pagrindinės gamyklos Harsewinkel modernizavimas, planuojamas Bad Saulgau fabriko infrastruktūros atnaujinimo projektas.

Žvelgiant į ateitį, nepaisant dabartinių neaiškumų, Claas tikisi dviženklio pardavimo ir pajamų augimo šiemet. Numatoma, kad žemės ūkio technikos paklausa išliks stabili pagrindiniuose Vidurio ir Vakarų Europos regionuose, taip pat Šiaurės Amerikoje.Jums turėtų būti įdomu


Rinka

Susitraukė trys didžiausios traktorių rinkos

Bendras pernai Europoje (įskaitant JK) įregistruotų naujų tr...

Rinka

Tarp savaeigių purkštuvų rinkos lyderių - Agrifac

Šį pavasarį Lietuvos laukuose pradeda dirbti daugiau kaip 20...

Rinka

John Deere pardavimų startas – trečdaliu didesnis

John Deere & Co grynieji pardavimai ir pajamos per pirmuosiu...