Menu
Manitou pristatė vandeniliu varomo teleskopinio krautuvo prototipą

Technikos naujienos 14.12.2022   

Manitou pristatė vandeniliu varomo teleskopinio krautuvo prototipą


Krovos technikos, kėlimo platformų ir žemės ūkio sektoriui skirtų krovos mašinų gamintoja Manitou Group pristatė vandenilinių mašinų tyrimų ir plėtros planą bei pirmąjį teleskopinio krautuvo prototipą, kuris veikia naudodamas žaliąjį vandenilį. Kompanija, laikydamasi įsipareigojimų, susijusių su anglies dioksido kiekio mažinimo technologijų diegimu ir siekdama kiekvienai savo gaminamos tehnikos naudojimo valandai 34 % mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, žengė ambicingu keliu. 

Nuo tada, kai neseniai buvo elektrifikuotas visureigių kėlimo platformų ir teleskopinių krautuvų asortimentas, gamintojas tebeieškojo vandenilio technologijų naudojimo sprendimų. Manitou Group mato savo elektra ir vandeniliu varomos technikos asortimentą neatsiejamą vienas nuo kito, atsižvelgiant į kiekvieno vartotojo poreikius, ir turi tikslą siekti, kad nuo 2030 m. būtų parduodama 43 % mažiau teršalų išmetanti technika.

Vandenilinių technologijų naudojimas

Manitou įmonių grupė pristatė naują vandeniliu varomą teleskopinį krautuvą. Įrengusi savo bandymų centrą su ekologiško vandenilio stotimi, kompanija dabar galės išbandyti visiškai naują teleskopinio krautuvo prototipą.

Pirmasis šio plano žingsnis – garantuoti technikos patikimumą realiomis sąlygomis, kartu išbandant komponentų patvarumą. Šį pirmąjį prototipą gamintojas sukūrė remdamasis esamu teleskopinių krautuvų modeliu iš savo statybinių mašinų gamos. Krautuvas gali kelti krovinius į 14,0 m aukštį. Mašina bus išbandyta ir išsiųsta į statybvietes iki 2023 m. pabaigos, siekiant surinkti vartotojų atsiliepimus ir sužinoti, kaip reikėtų šį prototipą patobulinti. 

Šiuo metu rinkoje vertinamos dviejų tipų vandenilio technologijos – su vidaus degimo varikliu ir su degalų elementais. Pirmasis grupės prototipas sukurtas, panaudojus kuro elementą, tačiau grupė pasirinks tuos sprendimus, kurie geriausiai atitiks klientų poreikius. Šis prototipas yra tik pirmas žingsnis. Per ateinančius mėnesius bus sukurtas antrasis, rotacinio teleskopinio krautuvo prototipas. 

Yra daug žaliojo vandenilio pranašumų, nes jį galima gaminti naudojant vėjo energiją, kuri visiškai neišskiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Tai puikiai dera su Manitou siekiu gaminti aplinkos neteršiančią techniką.

Su šiais naujais įrenginiais Manitou Group tikisi pasiūlyti savo klientams novatoriškų sprendimų. Iki 2026 m. rinkoje pasirodys 100 % vandeniliu varomas teleskopinis krautuvas.

Manitou investicijos į pažangą 

Prancūzijos krautuvų gamintojas nuolat diegia naujoves. Siekdama sėkmės, grupė investuoja beveik 60 milijonų eurų per metus į visus 10 savo tyrimų ir plėtros centrų visame pasaulyje. Siekiant užtikrinti galimybę diegti naujoves, labai svarbus gamybos padalinių modernizavimas. Neseniai paskelbtas 150 mln. eurų investicijų planas gamybos modernizavimui JAV ir Prancūzijoje. 2022 m. atidaryta naujausia kėlimo platformų gamykla. 

Nesvarbu, ar tai susiję su komponentų pasirinkimu, vartotojo komfortu ar darbiniais priedais technikai, naujovių yra visur. Autonominis užsakymų surinkimo robotas logistikos ir sandėliavimo sektoriui, elektrinės visureigės kėlimo platformos ir 100 % elektra varomi teleskopiniai krautuvai – Manitou naujovių pavyzdžiai. 

Oficialus Manitou atstovas Lietuvoje - INTRAC Lietuva.

 Jums turėtų būti įdomu


Technikos naujienos

New Holland atnaujina T9

New Holland atnaujina T9

New Holland teigia, kad naujausioje SmartTrax vikšrų sistemo...

Technikos naujienos

Reguliuojami Valtra traktorių darbiniai žibintai

Reguliuojami Valtra traktorių darbiniai žibintai

LED darbiniai žibintai su reguliuojama šviesa pirmą kartą pr...

Technikos naujienos

Naujausias Axial-Flow serijos javų kombainas AF11

Naujausias Axial-Flow serijos javų kombainas AF11

Pagaliau Case IH visų laikų didžiausias javų kombainas išvyd...