Menu
Išbandomas ritinių transportavimo robotas

Naujienos 20.07.2021   

image for article


Šiaurės Amerikos kompanija Vermeer bando autonominės ritinių pervežimo mašinos prototipą. Laiką ir darbo jėgos taupantis robotas pavadintas Bale Hawk (iš angl. kalbos - ritinių vaganas). 

Nors roboto techninių ir konstrukcijos detalių gamintojas neatskleidžia, galima numanyti, kad prototipas naudoja jutiklius, kad nustatytų, kur jis yra, palyginti su ritiniu. Pagal tai suplanuojamas judėjimo maršrutą jam paimti. Kol kas mašina gali pakrauti ir transportuoti į iš anksto nustatytą vietą tris ritinius vienu metu ir juos ten iškrauti.

Iš pirmo žvilgsnio susidaro įspūdis, kad Deutz varikliu varoma vikšrinė transporto priemonė ritiniams pakrauti ant rėmo naudoja panašius į vikšrų guminius transportinius diržus. Mašina sėkmingai gabeno ritinius, sveriančius kiekvienas iki 600 kg.

Mašina be krovinio sveria apie 3,0 t. Gamintojo nuomone, legvasvorė transporto priemonė gali sumažinti dirvos sutankinimą, kurį gali sukelti tradicinė ritinių rinkimo technologija, naudojant traktorių ar teleskopinį krautuvą.

„Mūsų komanda yra pasiryžusi kurti praktiškai pritaikomas technologijas, kurios padėtų ūkininkams maksimaliai išnaudoti turimą darbo jėgą ir išnaudoti savo laiką lauke“, – sako Vermeer tyrimų ir plėtros vadovas Kent‘as Thompson‘as. 

Bale Hawk autonominio roboto koncepciją Vermeer siekia užpatentuoti.

 

Jums turėtų būti įdomu


Naujienos

Ryškūs kaip dienos šviesa darbo žibintai

Nauji Hella gamybos S serijos LED darbo žibintai tinka trakt...

Naujienos

Po CNH stogu – dar vienas tiksliųjų ir autonominių technologijų gamintojas

CNH Industrial toliau stiprina tiksliųjų ir autonominių spre...

Naujienos

Claas atidarė modernizuotą traktorių gamyklą Le Mane

Praėjusią savaitę Le Mano mieste, Prancūzijoje, po trejų met...