Menu
Sėja dvigubomis eilutėmis didina derlių

Tyrimai 12.01.2021   

image for article

Reklama

Profi banner

Profi bannerRemiantis Vokietijos Osnabriuko (Osnabrück) universiteto tyrimais, tiksliai sėjant kukurūzus dviem laipsniuotomis eilutėmis, gaunamas didesnis ir geresnės kokybės kukurūzų derlius.

Praėjusį pavasarį atlikus didelio masto bandymus, derlius ir kokybė buvo vertinami, sėjant kukurūzus trimis skirtingomis normomis: septynios, aštuonios ir devynios sėklos/m² (70 000, 80 000 ir 90 000 sėklų/ha), naudojant pakopinę dviejų eilučių DeltaRow sėjamąją Lemken Azurit 9.

Palyginti su vienos eilutės sėjos technologijomis, teigiamas efektas buvo užfiksuotas visais atvejais, tačiau didžiausias gautas, sėjant aštuonių sėklų/m² norma –kukurūzų derlius padidėjo 4,5 %. Pakopinė dviejų eilučių technologija taip pat turi teigiamą įtaką kukurūzų siloso kokybei – 7,9 % padidėja apykaitos energija ir 5,4 % biodujų išeiga.

Lemken teigimu, taikant šią technologiją, geresnė kokybės ir derlingumo priedas gaunamas dėl to, kad augalai turi apie 70 % daugiau erdvės augti, geriau pasiekdami drėgmę ir maisto medžiagas.

 

Jums turėtų būti įdomu


Tyrimai

Claas Lexion 8900: net tik galingas, bet ir ekonomiškas?

Nors naujausias 790 AG Lexion 8900 yra vienas didžiausių ir...

Tyrimai

Ar didelis kombaino našumas ir grūdų kokybė suderinama?

Nuimant javų derlių, neretai kombainui keliami, regis vienas...

Naujienos

Agritechnica 2021: žvilgsnis į priekį

Praėjusioji Agritechnica 2019 sulaukė daugiau kaip 446 000 p...