Menu




Agrokoncerno planuose - 300 mln. eurų vertės giluminio grūdų perdirbimo gamykla Kuršėnuose

Naujienos 20.11.2024   

Agrokoncerno planuose - 300 mln. eurų vertės giluminio grūdų perdirbimo gamykla Kuršėnuose


Agrokoncerno įmonių grupė Kuršėnuose, buvusio cukraus fabriko teritorijoje, planuoja statyti vieną moderniausių Europoje, daugiau nei 300 mln. eurų vertės, giluminio grūdų perdirbimo gamyklą. Techninio projekto rangovas AB Panevėžio statybos trestas (PST) pradeda rengti gamyklos statybos techninį projektą.

Kuršėnų seniūnijoje vyko jau trečiasis viešas susitikimas su vietos bendruomene. Susitikimo tikslas buvo pristatyti projektinius pasiūlymus, papasakoti apie jau nuveiktus darbus, taip pat atsakyti į bendruomenei aktualius klausimus. 
Susitikime dalyvavęs Agrokoncerno įmonių grupės savininkas Ramūnas Karbauskis pabrėžė, kad projektuojamai gamyklai yra keliami patys aukščiausi reikalavimai siekiant užtikrinti jos tvarumą, draugiškumą aplinkai ir procesų saugumą. Aukščiausią įrangos kokybę ir efektyvumą užtikrins pasaulyje gerai žinomos ir pripažintos technologijų tiekėjos, tokios, kaip Bühler, Flottweg, SiccaDania, Interis ir kitos.

„Įgyvendinus šį projektą Kuršėnai taptų Šiaulių regiono ekonomine širdimi. Gamykloje planuojama įdarbinti apie 250 inžinerinės pakraipos specialistų, o metinis darbo užmokesčiui skirtas fondas kasmet sudarytų iki 10 milijonų eurų. Tai reiškia, kad šiame regione kiltų ne tik pragyvenimo lygis, atsigautų smulkusis verslas, bet ir vyktų paties Kuršėnų miesto plėtra“, – kalbėjo jis. Apžvelgdamas jau nuveiktus darbus R. Karbauskis sakė, kad daug dėmesio ir investicijų buvo skirta buvusio cukraus fabriko teritorijos sutvarkymui. Atlikus nuodugnią patikrą, po žeme buvo surastos palaidotos atliekos, tokios, kaip mazutas. Joms sutvarkyti buvo daromos papildomos, daugiai nei 100 tūkst. eurų siekiančios investicijos.
„Tai yra ypač didelių investicijų reikalaujantis projektas, todėl siekiame, kad nuo pat pradžių viskas būtų atliekama laikantis aukščiausių kokybės reikalavimų, būtų apgalvoti iššūkiai ir surasti sprendimai. Tokia gamykla šiuo metu Europoje neturi analogų, nes tik 2-3 metų senumo gamyklos turi panašius technologinius sprendimus. Projektuojame ją galvodami apie ateitį, gamykla bus pilnai automatizuota, pasitelkiant naujausias technologijas bei dirbtinio intelekto teikiamas galimybes, kurių anksčiau dar nebuvo“, – sakė jis.

Už šio projekto įgyvendinimą atsakingos įmonės Agrokoncernas GDP direktorius Imantas Motiejūnas patikino, kad rengiant gamyklos projektą daug dėmesio skiriama bendruomenei aktualiems klausimams, tokiems, kaip oro tarša, triukšmo lygis, transporto judėjimas, vandens, elektros poreikis ir kitiems. „Gamykloje numatytos naujausios technologijos, kurios sprendžia kvapų, dulkėjimo iššūkius. Orientuojamės į geležinkelį, todėl skaičiuojame, kad miesto transporto apkrova keliais galėtų padidėti daugiausiai 5 proc. Gamykla surinks CO2 dujas, jos nebus išmetamos į aplinką. Ji taip pat nenaudos vandens iš Kuršėnų miestui skirtų resursų, planuojama įrengti naują, gamyklos poreikius tenkinantį elektros įvadą“, – sprendimus vardino I. Motiejūnas.

Jau Suprojektuoti 45 pastatai ir statiniai, kurių bendrasis plotas yra apie 33 tūkst. kvadratinių metrų. Jie buvo projektuojami taip, kad derėtų prie bendros infrastruktūros, o gamyklos poreikiai būtų patenkinti, nesukeliant papildomų iššūkių miestui. Gamybinės nuotekos bus valomos vietinėje nuotekų valykloje. Avarijos atveju procesai yra suprojektuoti taip, kad būtų galima procesus stabdyti – taip yra eliminuojamas bet koks gamtos teršimas. Gamyklos instaliuota elektros galia 39 MW, vartojama elektros galia apie 30 MW. Projektuojama dujinė katilinė, kurios galia – 45-48 MW.

Statybos projektų valdymo, techninės priežiūros bei paleidimo-derinimo paslaugas teikiančios įmonės „TEC Consulting“ technologinės dalies vadovas Tadas Pateckas susirinkusiems pristatė gamyklos gamybinį procesą. Jį sudaro septyni etapai: grūdų malimas, šlapias procesas – krakmolo, glitimo ir pentozanų atskyrimas, krakmolo ir glitimo džiovinimas, produkcijos pakavimas, etanolio gamyba, biodujų ir biotrąšų gamyba, nuotekų valymas.

Giluminio kviečių perdirbimo gamykloje bus gaminami pagrindiniai produktai – krakmolas ir glitimas – pritaikomi maisto, popieriaus ir biopolimerų pramonėje. Iš gamybos proceso šalutinių srautų gaminami pažangūs produktai – bioetanolis, biodujos ir biotrąšos, kurie bus naudojami energetikoje ir tvarioje žemės ūkio veikloje. Ši gamyba leis kurti pridėtinę vertę ir užtikrinti tvarų gamybos ciklą.

Techninio projekto užbaigimas numatomas iki kitų metų liepos mėnesio.

 



Jums turėtų būti įdomu


Naujienos

Deutz-Fahr traukiasi iš kombainų verslo?

Deutz-Fahr traukiasi iš kombainų verslo?

SDF grupė uždaro kombainų gamyklą Kroatijoje, Zupanja mieste...

Naujienos

Naujas ketvirtasis šiemet Profi Lietuva numeris

Naujas ketvirtasis šiemet Profi Lietuva numeris

Naujas 28-tasis Profi Lietuva numeris jau mūsų ir kai kurių...

Naujienos

Estijoje pastatytas vienas didžiausių grūdų terminalų Kevili Mäo

Estijoje pastatytas vienas didžiausių grūdų terminalų Kevili Mäo

2024 m. rugpjūtį Estijoje baigtas statyti stambus grūdų term...